Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино Тренто записаха шесто поражение в италианската Суперлига, съобщи Bgvolleyball.com.

Воденият от Анджело Лоренцети отбор отстъпи на Лео Шус ПъркинЕлмър Модена с 2:3 (25:23, 25:22, 19:25, 18:25, 13:15) в мач от 20-и кръг на първенството, изигран в "BLM Group Арена". Това бе втора поредна загуба за трентинци, след като преди дни отстъпиха на Кучине Лубе Чивитанова с 2:3 гейма. Тренто е трети в таблицата с 39 точки (12 победи, 6 загуби), Модена е четвърти с 35 точки (13 успеха, 3 поражения) и два мача по-малко.

Матей Казийски се разписа с 12 точки (1 блокада). Толкова реализира и Сречко Лисинац (2 блокади). Най-резултатен бе Даниеле Лавия със 17 точки (3 блокади), с 16 точки завърши Алесандро Микиелето (1 ас). За съперника Нимир Абдел-Азиз бе над всички с 28 точки (7 аса, 2 блокади), 21 точки добави Ървин Нгапет.

В следващия кръг Тренто излиза срещу новака Таранто, на 13 февруари (неделя). Модена се изправя срещу Сър Сейфти Конад Перуджа.

Снимка: БГНЕС